Tesco v spolupráci s Nadáciou Pontis vyhlasuje 9. edíciu programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

Grant Vy rozhodujete, my pomáhame, ktorý pravidelne vyhlasuje reťazec Tesco v spolupráci s Nadáciou Pontis, podporuje rozličné verejnoprospešné iniciatívy z oblasti športu, vzdelávania, či kultúry. Môže ísť napríklad o vybudovanie detského ihriska, vytvorenie športovej aktivity pre škôlkarov či seniorov, bezpečnejšie fungovanie Centra voľného času, hmyzieho hotela či ochranu včiel.

Ako funguje výber projektov?

Prihlasovanie projektov prebieha online na webstránke grantu do 2. mája 2021Nezávislá komisia – v zastúpení Tesca a zástupcov neziskového sektora – vyberie z prihlásených nápadov 231 najlepších projektov. Tie reťazec podporí dokopy sumou 169 400 eur. Komisia o postupujúcich projektoch rozhodne do konca mája 2021.

Prihlasovanie/Registrácia – Vy rozhodujete, my pomáhame

O víťazných projektoch rozhodnú priamo zákazníci Tesca, ktorí budú tento rok tradične hlasovať prostredníctvom žetónov v obchodoch reťazca. Projekty podľa počtu žetónov získajú granty vo výške 1 300 eur, 600 eur a 300 eur. Hlasovacie žetóny dostane každý zákazník pri nákupe vo v3etk7ch 153 predajniach.
– Táto fáza prebehne od 14. júna do 11. júla 2021.

Viac ako milión eur

Minulé roky reťazec rozšíril pomoc aj o inšpiratívne projekty, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou neľahkou situáciou po nástupe koronakrízy. „ Vďaka grantovému programu Vy rozhodujete, my pomáhame sme vlani podporili až 462 dobrých nápadov po celom Slovensku, a to celkovou sumou vyše 350-tisíc eur. Dlhodobá  podpora a pomoc komunitám za každých okolností je jedným z hlavných záväzkov Tesca,“
   – hovorí Katarína Pšenáková, CSR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku.

Od spustenia iniciatívy v roku 2016 spoločnosť Tesco investovala do programu viac ako milión eur. Vďaka tejto sume sa zrealizovalo už 1 400 úžasných komunitných projektov po celej krajine.

Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa doposiaľ počas jeho histórie v regiónoch zrealizovalo napríklad:

  • 92 kultúrnych podujatí
  • 45 ihrísk
  • 154 vzdelávacích aktivít
  • 111 úprav verejných záhrad a parkov
  • 11 detských táborov
  • 16 pomocí pre útulky pre zvieratá
  • 7 aktivít na ochranu včiel

 

Použitý zdroj: https://www.nadaciapontis.sk/vyzvy/vyhlasujeme-9-ediciu-programu-vy-rozhodujete-my-pomahame/