Po sérii úspešných letných kín sa pre občanov nášho mesta rozhodli členovia OZ Športovo herný a outdoorový klub v spolupráci s ICM Bánovce a MAS Bebrava organizovať ďalšie pravidelné podujatia pod názvom „ŠHOKOM SVETOM“. Každý druhý piatok v mesiaci pocestujeme svetom prostredníctvom PREZENTÁCIÍ CESTOVATEĽOV alebo DOKUMENTÁRNYCH FILMOV z medzinárodného festivalu JEDEN SVET.

 

Ako prvá nás 09.10.2015 o 18.00 navštívila Bánovčanka Lucia Filová s priateľom Michaelom Kada, ktorí zažili úžasné 3 mesiace v ďalekej Africkej Ugande. Približne dvadsiatim divákom, ktorí prišli do Mládežníckeho centra ŠHOK popísali namáhavý a pritom krásny život afrických detí, ukázali divákom ich systém vzdelávania, podmienky v školách. Sprezentovali ich každodenné starosti a previedli nás faunou a flórou nádhernej ugandskej prírody. Zaujívavosti o slonoch, levoch, žirafách či černoškovia tancujúci a spievajúci v škole slovenské ľudové tance a piesne.

 

To všetko sme sa mali možnosť naučiť počas 2 hodín strávených v MC ŠHOK na Gorazdovej ulici od našej rodáčky, ktorá sa s nami s radosťou podelila o tieto úžasné zážitky a skúsenosti. Za všetkých zúčastnených, ďakujeme a jedným dychom Vás opäť pozývame na 2. časť série podujatí „ŠHOKOM SVETOM“, ktorá sa uskutoční opäť v piatok 23.10. 2015 o 18.00 v mládežníckom centre na Gorazdovej ulici. Tak ako sme spomínali, tento krát premietneme dokumentárny film TELO A DUŠA z medzinárodného festivalu Jeden svet. Tešíme sa na Vás!